Menu

Medarbetare

Administration

Om du har en fråga eller behöver komma i kontakt med någon specifik person hos oss på Woolpower är du varmt välkommen att höra av dig. Vill du veta vem som har sytt din tröja? Scrolla längre ner. Är du osäker på vem du ska kontakta kan du ringa eller mejla växeln på 063-14 85 20, info@woolpower.se så hjälper vi dig rätt.

Linus
Flodin

Vd
Tel 070-358 35 55
linus@woolpower.se

Pål
Dufva

Säljchef
Tel +46 (0)73-033 07 71
pal@woolpower.se

Anna
Lindow

Order
Tel 063-14 85 20
anna@woolpower.se

Ulrika
Rogeman

Produktchef
Tel 063-14 85 21
ulrika@woolpower.se

Torbjörn
Johannesson

Nationell säljare
Tel 072-531 22 18
tjohannesson@woolpower.se

Eva
Arnlund

Internationell säljare
Tel 070-233 52 12
eva@woolpower.se

Christian
Stjärnered

Internationell säljare
Tel 073-722 78 43
christian@woolpower.se

Anna-Carin
Larsson

Inköps- & Planeringsstrateg
Tel 063-14 85 22
anna-carin@woolpower.se

Stefan
Nyström

Produktionsledare
Tel 070-654 00 29
stefan@woolpower.se

Karin
Bäck

Verksamhetsutvecklare
Tel 072-080 28 17
back@woolpower.se

Helena
Johansson

Ekonomi
Tel 063 14 85 29
helena@woolpower.se

Sandra
Olsson

Order
Tel 063-14 85 20
sandra@woolpower.se

Woolpowers sömmerskor.
Vem har sytt din tröja?

Woolpowers sömmerskor märker de kläder som de sytt med sin egen namnetikett. Titta i ditt Woolpower-plagg. Vem har sytt just ditt? 

Joannah 
Sandström

Rokaia
Khoda Bakhsh

Martha
Persson

Eleonor
Lubell

Maria
Olofsson

Ann-Mari
Lund

Lise-Lotte
Rundström

Annika
Rahm

Firouzeh
Akbari

Ingrid
Jönsson

Ing-Marie
Norell

Inta
Bartule

Brigita
Krastina

Solveig
Dahlén

Elaine
Granlöf

Mahjan
Ahmadi

Emelie
Dillner

Inese
Karenika

Annelie
Wikström

Petra
Jonasson

Åsa
Opöien

Veronica
Ingelsson

Susanne
Nygren

Kristina
Johansson

Indra
Buka

Sandra
Näslund

Sandra
Pramalte

Inta
Zunde

Mohamad
Aldoyhi

Sandra
Varanaviciene

Vineta
Keisa

Qorban Ali
Hussaini

Camilla
Granlöf

Emelie
Torell

Chanapha
Seetraihueang

Nittiyaporn
Panphet

Ewa
Manfredsson

Maasoum
Ibrahim

Hassan
Alawsaj

Maud
Blomquist

Mayram
Baqeri

Rashid
Barati

Monika
Heldorsson

Susanne
Manfredsson

Åsa
Wikberg

Beredning

Innan sömmerskorna tar vid måste tygbitarna förberedas. Tyget tvättas och formas så att det blir mjukt, skönt och i precis rätt form.

Iréne
Persson

Ann-Christin
Rådström

Therese
Rudolfsson

Urban
Karlén

Bettan
Andersson

Teresa
Jonsson

Birgitta
Olsson

Linda
Sandås

Kerstin
Lindell

Johannes
Lindell

Robin
Jonasson

Kristoffer
Nordness

Malin
Wallén

Åsa
Gjersvold

Jahantab
Barbari

Veronica
Johansson

Stickning

Det här är personerna bakom materialet som vi på Woolpower stickar.

Håkan
Eriksson

Magnus
Åkerman

Camilla
Pålsson

Malin
Bäckman

Arthur
Danielsson

Leif
Svahn

Carl
Jonsson

Martin
Svemark

Björn
Johansson

Robin Dahlgren

Fredrik
Ericsson

Olov
Winroth

Roger
Karlsson

Peter
Roos

Teknik & Underhåll

För att alla maskiner ska fungera som de ska behöver de underhållas och ibland lagas. Alla maskiner är specialbyggda för Woolpowers plagg.

Örjan
Loo

Hans-Åke
Vagelin

Tomy
Ericson

Karl-Johan
Stridh

Torbjörn
Hallqvist

Butik

Här är personerna du kan möta i våra fabriksbutiker.

Tina
Andersson

Anna
Olivensjö

Pack & lager

Från vårt lager skickas Woolpower-kläder ut i hela världen.

Greger
Roos

Viktor
Hinnersson

Gunnel
Häggström

Benny
Hedlund

Liz
Olofsson

Externt stöd

För det där lilla extra och pricken över i:et på våra produkter tar vi hjälp av Mica- och Samhall-gruppen. De har varit en del av vår verksamhet sedan drygt 25 år tillbaka.

Linnea
Bergman

Mica

Björn
Högberg

Mica

Linnéa
Holmbom

Mica

Sebastian 
Bergström

Mica

Frida
Edlund

Mica

Sven
Solberger

Mica

Johanna
Sandström

Samhall