Medarbetare

Administration   |  Sömmerskor  |  Beredning  |  Stickning  |  Teknik & underhåll  |  Butik  |  Pack & lager  |  Externt stöd

Om du har en fråga eller behöver komma i kontakt med någon specifik person hos oss på Woolpower är du varmt välkommen att höra av dig. Vill du veta vem som har sytt din tröja? Scrolla längre ner. Är du osäker på vem du ska kontakta kan du ringa eller mejla växeln på 063-14 85 20, info@woolpower.se så hjälper vi dig rätt.

Sömmerskor - Vem har sytt din tröja?

Woolpowers sömmerskor märker de kläder som de sytt med sin egen namnetikett. Titta i ditt Woolpower-plagg. Vem har sytt just ditt?

Annelie Wikström

Annika Rahm

Ann-Mari Lund

Brigita Krastina

Chanapha Seetraihueang

Elaine Granlöf

Eleonor Lubell

Indra Buka

Inese Karenika

Ing-Marie Norell

Inta Bartule

Inta Zunde

Joannah Sandström

Kristina Johansson

Lise-Lotte Rundström

Maud Blomquist

Mayram Baqeri

Mohamad Aldoyhi

Monika Heldorsson

Nittiyaporn Panphet

Petra Jonasson

Rokaia Rizaee

Sandra Pramalte

Sandra Varanaviciene

Susanne Manfredsson

Thitikan Janjak

Åsa Opöien

Qorban Ali Hussaini

Ingrid Jönsson-Franzén

Rashid Barati

Vineta Keisa

Mahmoud Rezayi

Bild saknas

Mohammad Heydari

Bild saknas

Hesam Ahmadishad

Bild saknas

Eissa Faqiri

Bild saknas

Mitra Asadi

Bild saknas

Gora Mboup

Bild saknas

Mohsen Mohammadi

Beredning

Innan sömmerskorna tar vid måste tygbitarna förberedas. Tyget tvättas och formas så att det blir mjukt, skönt och i precis rätt form.

Birgitta Olsson

Iréne Persson

Jahantab Barbari

Kerstin Lindell

Teresa Jonsson

Urban Kalén

Veronica Johansson

Robin Jonasson

Hassan Alawsaj

Linda Sandås

Bild saknas

Linus Wärme

Bild saknas

Ebba Emilsson

Stickning

Det här är personerna bakom materialet som vi på Woolpower stickar.

Camilla Pålsson

Håkan Eriksson

Magnus Åkerman

Martin Svemark

Bild saknas

Madelene Wiksten

Bild saknas

Lepa Lazic Matic

Bild saknas

Karin Andersson

Bild saknas

Hussein Jafari

Teknik & Underhåll

För att alla maskiner ska fungera som de ska behöver de underhållas och ibland lagas. Alla maskiner är specialbyggda för Woolpowers plagg.

Hans-Åke Vagelin

Karl-Johan Stridh

Torbjörn Hallqvist

Örjan Loo

Olov Winroth

Butik

Här är personerna du kan möta i våra fabriksbutiker.

Tina Andersson

Östersund
Bild saknas

Karin Edler

Östersund

Pack & Lager

Från vårt lager skickas Woolpower-kläder ut i hela världen.

Bild saknas

Malin Bäckman

Benny Hedlund

Greger Roos

Liz Olofsson

Maria Olofsson

Åsa Gjersvold

Bild saknas

Michaela Brandtgård Torstensson

Externt Stöd

För det där lilla extra och pricken över i:et på våra produkter tar vi hjälp av Mica-gruppen. De har varit en del av vår verksamhet sedan drygt 25 år tillbaka.

Björn Högberg

Mica

Frida Edlund

Mica

Linnea Bergman

Mica

Linnéa Holmbom

Mica

Sebastian Bergström

Mica

Sven Solberger

Mica

Monika Andersson

Mica

Linus Flodin

Vd
070-358 35 55
linus@woolpower.se

Ulrika Rogeman

Operativ chef
063-14 85 21
ulrika@woolpower.se

Helena Johansson

Ekonomi
063-14 85 29
helena@woolpower.se
Bild saknas

Jenny Odqvist Kristensson

Produktutvecklare
063-14 85 48
jenny@woolpower.se
Bild saknas

Lena Persson

Kvalitétsutvecklare
lena@woolpower.se
Pontus Ekberg

Pontus Ekberg

Inköp
063-148532
pontus@woolpower.se

Anna-Carin Larsson

Inköps- & Planeringsstrateg
063-14 85 22
anna-carin@woolpower.se
Bild saknas

Anna Sjöberg

Produktionschef
anna.sjoberg@woolpower.se

Kjell Alslev

Produktionsledare
070-270 98 85
kjell@woolpower.se

Stefan Nyström

Produktionsledare
070-654 00 29
stefan@woolpower.se

Karin Bäck

Verksamhetsutvecklare
072-080 28 17
back@woolpower.se
Bild saknas

Micke Scherdin

Verksamhetsutvecklare
070-699 50 84
micke@woolpower.se

Sälj, marknad och order

Christian Stjärnered

Internationell säljare
073-722 78 43
christian@woolpower.se

Eva Arnlund Eklöv

Internationell säljare
070-233 52 12
eva@woolpower.se
Bild saknas

Markus Edström

Internationell säljare
063-14 85 31
markus@woolpower.se

Torbjörn Johannesson

Nationell säljare
072-531 22 18
tjohannesson@woolpower.se
Emelie Torstenssson

Emelie Torstensson

Marknadsansvarig
063-14 85 33
emelie@woolpower.se

Anna Lindow

Order
063-14 85 20
anna@woolpower.se

Sandra Olsson

Order
063-14 85 20
sandra@woolpower.se
Bild saknas

Heidi Jacobsen

Webbutvecklare
063-14 85 43
heidi@woolpower.se